Ylli brazilian i Barcelonës pas parave, firmos në superligën kineze

Ndaje

Paulinho është rikthyer në SuperLigën kineze. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi kinez, Guangzhou Evergrande që në faqen e tyre zyrtare konfirmoi se ata kanë ri-nënshkruar me mesfushorin brazilian.

Ky nuk është një lajm i papritur nga 29 vjeçari, pasi e pohoi largimin menjëherë pas eliminimit të ekipit të tij nga Kampionati Botëror.

Nuk ka patur asnjë fjalë zyrtare nga Barcelona, por me sa duket Paulinho kthehet në Kinë për një marrëveshje kredie njëvjeçare me një opsion blerjeje.

Paulinho iu bashkua Barcelonës në një marrëveshje me vlerë 40 milionë euro verën e kaluar dhe vazhdoi të provojë shumë nga kritikët e tij të gabuar duke ndihmuar klubin të fitojë titullin e La Liga dhe Kupëne  Mbretit, dhe duke kontribuar në nëntë gola dhe dy asistime.

Largimi i tij është paksa befasues pas vetëm një sezoni, por duket se ka ardhur për shkak të rregullave të FIFA-s, pasi Arthur që do të mbërrijë tek Barcelona menjëherë nga Gremio.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje