Nuk shkuan në ceremoninë e Lu-së dhe Vlahutin, ja arsyeja e opozitës

Ndaje

Dje ambasadori Lu dhe Romana Vlahutin organizuan ceremoninë e lamtumirës, por ndërkohë dhe pse opozita ishte e ftuar, ajo nuk u paraqit në ceremoni duke lënë enigmatike arsyen. Sot mësohët se opozita ka dhënë arsyen e mos prezencës ditën e djeshme.

Një nga shkaqet kryesore të refuzimit të opozitës për të marre pjesë në ceremoninë e lamtumirës është organizimi i saj në vilën e blerë nga ambasadorja e BE. Vila është  blerë prej Romana Vllahutin nga një trafikant droge. 

Ky është një standard që ndoqën deputetët gjermane në Berlin për të refuzuar darkën me kryeministrin Edi Rama në një ambient ekskluziv të quajtur China Club. Vendi i zgjedhur prej Ramëes është nën hetim për aktivitetit ndërkombëtar të pastrimit të parave.

Pak kohë më parë ambasadorja e BE-së në vendin tonë Vlahutin bleu një vilë në një nga resortet më luksoze në kryqytet, në shifrën e 1.6 milionë eurove.

Blerje kjo që u komentua jo pak dhe në mediat ndërkombëtare, duke e parë këtë një shpenzim të pavend nga ana e një ambasade.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje