VIDEO/Protestuesit rrethojne Parlamentin, kush do te bie Teatri apo qeveria

Ndaje

Ka nisur protesta e qytetareve para Parlamentit. me qindra protestuar mbajne ne duar parulla permes te cilave kerkohet nderprerja e perpjekjeve te qeverise per te shembur teatrin kombetar. “Teatri ehste gracka ku shiprti i diktatures kapet si laraska”, thuhet ne nje nga pankartat e protestuesve.

Publiée par Mimoza Hajdarmataj sur Jeudi 5 juillet 2018

Protesta e artisteve dhe qytetareve para parlamentit kunder projekt-ligjit qe parashikon shembjen e Teatrit Kombetar.

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Jeudi 5 juillet 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje