Foto/Aktorja dhe fituesja e Oscar-it, Susan Sarandon arrestohet

0Shares
0

Susan Sarandon është njëra  midis 575 grave të arrestuara në Uashington të enjten pasi ato organizuan një protestë kundër politikës së emigracionit me zero tolerancë ndaj Donald Trump brenda një zyre të Senatit në Departamentin e Drejtësisë.

Aktorja qëndroi gjatë në tubimin, në të cilin ajo dhe bashkëluftëtarët mbajtën pankarta të larta duke kërkuar dhënien fund të kampeve të emigracionit. Ajo ka njoftuar arrestimin e saj ne llogarinë e saj Twitter, ku shkruan se duhet të qëndrojnë të forta deri në fund.

“Çfarë duam? Familje të lira “dhe” Kjo është ajo që demokracia duket “deklaronin ato përpara se gratë të arrestoheshin, akuzoheshin dhe liroheshin.
Organizatorët e marshimit të Grave dhe Qendra për Demokraci Popullore bartin batanije si ato të veshura nga fëmijët e ndarë nga prindërit e tyre në kufirin SHBA-Meksikë.


Sarandon ka hasur armiqësi që nga zgjedhjet e Trump, me shumë të tjerë duke e akuzuar për sugjerimin e votimit të një kandidati të palës së tretë, kandidatit të partisë së gjelbër Jill Stein, potencialisht duke zvogëluar numrin e votave të hedhura për kandidatin e partisë Demokratike Hillari Klinton.

Duke folur për Guardian vitin e kaluar, Sarandon, 71, konfirmoi se ajo ende ndjeu se Clinton ishte në disa mënyra më e rrezikshme se Trump.

“Unë mendova se ajo ishte shumë, shumë e rrezikshme. Ne do të ishim ende në gjendje të keqe, ne do të ishim në luftë [nëse ajo do të ishte presidente sot]. Nuk do të ishte shumë më e butë. Shikoni se çfarë ndodhi nën Obamën që ne nuk e vumë re “.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje