Spanja vuan shumë me Iranin, por në fund mer 3 pikët

54
0
Shares

Spanja ka arritur një fitore minimale 1-0 shumë të vuajtur kundër Iranit. Në këtë ndeshje Irani tregoi se do ti bëj shumë problem Portugalisë në ndeshjen e tretë nëse luan një ndeshje të tillë

Spanja ka arritur fitoren e parë në Botëror më shumë vështirësi ndaj një Irani që i bëri shumë problem kampionit të para tetë viteve.

Një pjesë e parë më shumë sulme të Spanjës por më një organizim perfekt të Iranit në mbrojtje bëri që ajo të përfundojë më rezultat të barabartë 0-0.

Megjithatë, gjatë pjeses se dyte Diego Costa u tregua i përshtatshëm për iranianët duke bere golin e fitores dhe ishte njëri prej lojtarëve më të rrezikshëm të Spanjës.