Deklaratë/ Balla: Aktorët e SHQUPI-t, të pajisur me vezë në xhep

Ndaje

Pas debatave të komisionit të medias, vjen dhe reagimi i Taulant Ballës. Balla thotë se është partia demokratike ajo që po e përdor teatrin për interesat e veta.

Artistët e Shqupi-it nuk kanë interes për teatrin, shprehet Balla. Gjithashtu në fjalën e tij ajo dënon veprimin e Vokshit, e cila theu rregulloren e Kuvendit të Shqipërisë si dhe nuk miratoi rendin e ditës duke mos respektuar as rregulloren.

Gjithashtu, lidhur me prezencën e Veliajt, Taulant Balla tha se ai nuk është i detyruar të jetë në komision. Kreun e Bashkisë nuk e detyron neni 102 i rregullores.  Veliaj erdhi me dëshirë në komision për të deshmuar për teatrin.

Balla përmend faktin se Noka dhe Salianji ushtruan dhunë ndaj gardës duke iu drejtuar Lulzim Bashës të  frenojë  deputetet larg këtyre akteve të turpshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje