Dita e Bajramit/ Fluks makinash nga Kosova në Shqipëri

Ndaje

Dita e Bajramit të madh ka sjellë dyndjen e shqiptarëve të Kosovës drejt Shqipërisë. Raportohet se pika kufitare Kosovë-Shqipëri po përballet me fluksin e madh të kosovarëve të cilat kanë shkaktuar vonesa të mëdha në Vërmicë.

Nga imazhet e nxjerra nga mediat kosovare duket se dhe pse me një mot jo të mirë, dëshira për të kaluar në harmoni me bashkëkombasit e tyre, i ka bërë këta kosovarë të dynden drejt shtetit shqiptar.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje