VIDEO/ Studimi: Ecja e femrave, më tërheqëse se format

Ndaje

Nuk janë vetëm format fizike elementi kryesor kur vjen fjala për t’u tërhequr  nga femrat. Lëvizjet e një femre gjatë ecjes janë po aq, madje më të rëndësishme sa forma e saj fizike për të qenë tërheqëse.

 Një studimi të ri,  ka ekzaminuar mënyrën sesi një femër duke ecur,  ndikon tek të tjerët që të vendosin  nëse janë apo jo tërheqëse.
Studimi ka arritur në konkluzionin se disa mënyra të ecuri, si duke tundur të pasmet është shumë e rëndësishme se si fytyra dhe trupi duken.

Kombinimi i një beli të hollë, të pasmeve të rrumbullakosura dhe një fiziku elegant, për një kohë të gjatë është besuar se janë të rëndësishme që një femër të cilësohet tërheqëse. Por edhe mënyra se si një vajzë lëviz është e rëndësishme”,  shpjegon Dr Ed Morrison, nga Universiteti i Portsmouth, drejtues i këtij studimi.

Sipas Dr Morrison, shumica e hulumtimeve për tërheqjen bazohen tek fotografitë, por në jetën reale, ne dallojmë partnere të mundshme në lëvizje, që është efekt i rëndësishëm.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje