TABELA/ Pika kufitare, aeroport, plazhe e qendra turistike – Ku do të hapen 500 vendet e reja të punës me kontratë

Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura do të punësojë 500 persona me kontratë të përkohshëm për sezonin e verës 2018. Vendimi është miratuar pak ditë më parë e parashikon punësimin e tyre në qendra vizitorësh në pika kufitare, plazhe e zona turistike, shkruan portali ekonomik SCAN.

Referuar vendimit, periudha kohore e veprimtarisë sezonale, që do të kryejnë punonjësit me kontratë të përkohshme, është 2 muaj, korrik – gusht 2018. Punonjësit me kontratë të përkohshme do të përfitojnë pagën bazë minimale, të përcaktuar sipas legjislacionit në fuqi.

Fondi i pagave për 500 punonjësit është në shumën 35 milionë e dhjetë mijë lekë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje