ITALI/Giuseppe Conte ka hequr dorë nga formimi i qeverisë në Itali

Ndaje

Giuseppe Conte ka hequr dorë nga formimi i qeverisë në Itali. Conte ishte votëbesuar si kryeministër nga dy partitë kryesore.

Ai i ka paraqitur dorëheqjen pasditen e sotme presidentit Sergio Mattarella.  Arsyeja e dorëheqës së tij është se presidenti Mattarella nuk pranoi Paolo Savonen si Ministër të Ekonomisë.

“Puna është bërë në një atmosferë bashkëpunimi të plotë me përfaqësuesit e forcave politike që më kanë caktuar”,tha Conte  në fund të bisedës me Kryetarin e Shtetit.

“Falenderoj Presidentin e Republikës dhe përfaqësuesit e dy forcave politike që zgjodhën emrin tim”, tha Conte.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje