FOTO GALERI/ Të shpërndash dijen me dy gomerë

Luis Soriano ishte një mësues spanjoll në La Gloria Colombia. I shqetësuar se studentët e tij nuk kishin qasje ndaj librave në shtëpi vendosi ta shpërndajë dijen në një mënyrë të veçantë, duke krijuar bibliotekën e lëvizshme.

Ai vendosi që dy gomerëve të tij Alfa dhe Beto t’i përshtatte rafte librash dhe filloi që të shpërndante libra për fëmijët.

“Fëmijët e mençur kur marrin një libër – surpriza dhe imagjinata e tyre bëhen së bashku, i shihni ata se si fillojnë të qeshin, vetë duke e parë librin”, thotë ai.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje