FOTO GALERI/ Durrës, peshkatarët kapin një peshkaqen tigër, peshon 102 kg

Ndaje

Një tjetër peshkaqen i rrezikshëm ka rënë në rrjetat e peshkatarëve durrsakë. Mëngjesin e sotëm është kapur një peshkaqen tigër që peshon plot 102 kg.

Menjëherë peshkaqeni ka dalë në shitje në dyqanin e peshkut në lagjen nr.1 të Durrësit.

Peshkatarët durrsakë thanë për “DurrësLajm”, se peshkaqeni ra në rrjetën e tyre në një distancë prej afro 450 metrash nga bregu.

Ky është rasti i tretë brenda 10 ditëve që kapen peshkaqenë, çka të bën të mendosh se numri i kësaj specieje në ujërat e detit Adriatik është shtuar.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje