Shkodër, gjykata tërhiqet për vendim, nuk pranon si provë materialet filmike për 11 kuksianët

Ndaje

Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton sot masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg. Rreth ores 14:45 trupa eshte terhequr per vendim.

Policia ka marrë masa të rrepta sigurie për mbarëvajtjen normale të kësaj seance.

Sot zhvillohet seanca e ankimimit për 23 masat e sigurisë që ka dhënë Gjykata e Kukësit për protestuesit e Rrugës së Kombit. 11 protestues janë lënë në arrest me burg, 10 në detyrim paraqitjeje dhe 2 në arrest shtëpie.

Gjykata nuk pranon si prove materialet filmike

Gjykata nuk ka pranuar si prove ne proces, materialet filmike te bera gjate arrestimit te protestuesve.

Trupa gjykuese ka theksuar se nuk mund te pranohen si prove mapjet e marra nga mediat. Avokatet kane theksuar se nuk kane pasur mundesi qe t’i binin publike ne gjykate me heret.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje