Rama po fsheh një ngjarje të rëndë, gazetari Balla e pyet direkt

Ndaje

Drejtuesi i emisionit Real Story, Sokol Balla e ka pyetur direkt sot Kryeministrin Rama në lidhje me një ngjarje të rëndë për të cilën është mbajtur sekret cfarëdo lloj informacioni.

Balla tha se sot ka informacione qe ne javet e shkuara ka pasur kercenim per sigurine e brendshme te vendit, nje rrezik per atentate të caktuara me sfond terrorist.

Teksa e pyeti kryeministrin Edi Rama nese mund ta konfirmonte një gjë të tillë dhe a lidhet ky rrezik i Shqiperise me situatën e muxhahedinëve iranianë, Rama u shpreh kështu:

Për MEK kemi bërë gjënë e duhur, sa i përket kërcënimeve dhe sigurisë, jemi të kërcënuar as më shumë e as më pak si cdo vend që është i vendosur në anën e duhur të historisë.
Të gjitha vendet…

A ka pasur shmangie te ketyre veprave terroriste në javët e shkuara?

Rama: Të gjitha vendet që janë pjesë e vendeve te klubit euroatlantik, janë të kërcënuar dhe besoj se ka pasur edhe reagime të suksesshme parandaluaese…

Edhe në Shqipëri?

Në të gjtha vendet, ne te gjitha vendet…

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje