Lu i shkon në zyrë Metës për një takim

Ambasadori amerikan Donald Lu, është duke zhvilluar një takim me Presidentin Ilir Meta. Takim zhvillohet në Presidencë.

Ky takim vjen bërjes publike dje, të një pretendimi të ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, sipas të cilit, Donald Lu i kishte kërkuar arrestimin e Ilir Metës.

Pas kësaj deklarate Lu e mohoi këtë pretendim, ndërsa akuzoi Llallën si të korruptuar.

Ky takim vjen edhe pas publikimit të raportit të “Freedom House”, i cili në një pjesë të tij, aludonte dhe shprehej për Ilir Metën si të korruptuar.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje