FOTO/ Kukësi në shtetrrethim, qindra forca policie mësyjnë në qytet

Forca Speciale të shumta janë nisur në drejtim të qytetit të Kukësit në ndihmë të drejtorisë vendore të Policisë. Me urdhër të Edi Ramës, ministria e Brendshme ka dërguar në Kukës, qindra forca policie nga Tirana me qëllim që të mposhtin me dhunë protestën e banorëve të veriut.

Ndërkohë, mësohet gjithashtu se është hapur Rruga e Kombit dhe qarkullimi i mjeteve ka nisur, por protestuesit nuk janë tërhequr nga revolta e tyre.

Mijëra qytetarë të Kukësit, Hasit, Tropojës dhe Kosovës kanë protestuar për më shumë se 3 orë kundër taksës së Rrugës së Kombit.

Ka pasur dhunë të policisë ndaj protestuesve dhe më pas edhe këta të fundit kanë qëlluar me gurë.

Protestuesit kanë shkatërruar autobandin, trarin e vendosur për të marrë taksën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje