BILANCI/ Protesta te Rruga e Kombit, ja pamjet e dhunës së Policisë dhe sa është numri i të plagosurve

0Shares
0

Kanë dalë edhe bilancet e para të protestës së sotme te Rruga e Kombit.

Kështu nga përleshjet e dhunshme mes protestuesve dhe policisë, ka pasur edhe të lënduar e të plagosur nga të dy palët. Paraprakisht njoftohet se kanë mbetur të dëmtuar 5 pjesëtarë të forcave të policisë, si dhe 12 qytetarë, pjesëmarrës në protestë.

Protesta nisi e qetë, por devijoi  në përleshje mes tubuesve dhe forcave të policisë, ndërsa më pas u shkatërruan dhe dogjën sportelet e ndërtuara nga koncesionari.

Me gjithë sulmin dhe dhunën e Policisë, qytetarët e ardhur nga Kukësi, Hasi, Tropoja dhe Kosova nuk janë tërhequr duke thyer policinë.

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje