GARANCIA/ Policia e arrestoi, gjykata liron ish-prefektin e Fierit

Ndaje

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lejë të lirë ish-prefektin e Fierit, Bujar Hasaj. I arrestuar 3 ditë më parë nga Policia e Tiranës për akuzat e mashtrimit ndaj një qyteti kanadez, gjykata sot ka vendosur për lirimin e tij.

Hasaj mësohet se ka lënë garanci një shumë parash prej 13 milionë lekësh.

Me vendimin e lirimit nga qelia, Gjykata e Tiranës ka vendosur që atij ti ndalojë daljen jashtë Shqipërisë. Për këtë arsye, Bujar Hasaj ka dorëzuar pasaportën dhe kartën e identitetit, ndërsa duhet të paraqitet 1 herë në javë në policinë gjyqësore.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje