FOTO/ Betohen mbi varrin e Skënderbeut: JO shitjes së detit Greqisë

0Shares
0

Me mesazhin “JO shitjes së detit Greqisë” dhe “Në këmbë për Çamërinë”, përfaqësues të shoqërisë civile marshuan paraditen e sotme në qendër të qytetit të Lezhës.

Të pranishëm ishin edhe familjarë të Pëllumb Marnikollës i cili gjeti vdekjen në rrethana të paqarta në komisariatin e policisë në Athinë dy vjet më parë.

Ata mbajtën në duar foto të Pëllumbit dhe kërkuan drejtësi.

Marshimi i tyre vijoi te varri i Heroit Kombëtar Gjergj Kastrioti Skëndebeu për të betuar për flamur.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje