FOTO & EMRI/ Durrës, prangoset e moshuari, ia armatosur “deri në dhëmbë”

Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh në bashkëpunim me Efektivet e Komisariatit të Policisë Durrës, kanë arrestuar në flagrancë një person, i cili mbante armë zjarri pa leje të organeve kompetente. Mësohet se është arrestuar në flagrancë  Islam Nezha 68 vjeç, banues në Durrës.

Arrestimi i tij u bë sepse më datë 19. 02. 2018, në bazë  të informacioneve të siguruara nga Strukturat Policore, gjatë kontrollit të ushtruar në banesë iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë  e provave materiale…

  • një armë zjarri automatik, model 54;
  • një armë gjahu teke dhe
  • 95 fishekë model 54.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale” Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”parashikuar në nenet 278/3 dhe 280 të Kodit Penal.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje