Kërkesa e PD-së për hetimin parlamentar të Saimir Tahirit, mblidhet Konferenca e Kryetarëve

0Shares
0

Është mbledhur ditën e sotme konferenca e kryetarëve për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike. Kërkesa e PD-së, konsiston në ngritjen e një komisioni hetimor për rastin e implikimit të ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në trafikun ndërkombëtar të drogës.

Sipas PD, ky Komision do të kontrollojë hetimet e kësaj çështjeve për sa i përket ndërhyrjeve të paligjshme.

Gjithashtu ky komision do të evidentojë edhe pengesat që has Prokuroria në hetimin e kësaj çështjeje.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje