PROGRAMI/ Sot Asambleja e FSHF-së zgjedh Presidentin e ri, ja 5 orët “e nxehta”

Ndaje

Ditën e sotme zgjidhet drejtuesi i qeverisë së futbollit shqiptar për 4 vitet e ardhshme. Në orën 9.00 në Hotel Adriatik, në Durrës, fillon punimet Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Në këtë garë që pritet të jetë shumë e fortë dy janë rivalët kryesorë Armand Duka e Bashkim Fino. Presidenti aktual, Armand Duka, kërkon një mandat të pestë, duke u bazuar sipas tij në progresin e futbollit shqiptar nën drejtimin e tij. Nga ana tjetër sfidanti kryesor Bashkim Fino, një emër me mjaft peshë në arenën politike shqiptare, premton ndryshimin pas akuzave të forta ndaj drejtimit aktual dhe publikimit të shumë skandale financiare e shkeljeve ligjore nga ana e Dukës.

Ja programi i Asamblesë së FSHF-së.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje