EMRAT/ Nën thirrjet e opozitës “hajdutë, kriminelë!”, rrëzohen anëtarët e KLP dhe KLGJ në Kuvend

0Shares
0

Për herë të dyta Kuvendi ka rrëzuar sot kandidaturat për anëtarë të KLP dhe KLGJ, pasi opozita nuk mori pjesë në votim. Ky projektligj kërkonte shumicë të cilësuar me 93 vota.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se procedura kthehet sërish në nënkomision, për të zgjedhur emra të tjerë.

LISTA

Dy kandidatët nga trupa e avokatisë për anëtarë të KLGJ

Fatos Lazimi

Fatmira Luli

Dy kandidatët nga trupa e pedagogëve  për anëtarë të KLGJ

Maksim Qoku

Mirela Bogdani

Kandidatja e shoqërisë civile për anëtare e KLGJ

Naureda Llagami

Kandidatë nga trupa e avokatisë për anëtarë të KLP

Gëzim Allaraj

Fjoreta Xhimi

Kandidatë nga trupa e pedagogëve për anëtarë të KLP

Eneida Sema

Genti Ibrahimi

Kandidati nga shoqëria civile për anëtarë të KLP

Andi Murataj

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje