Korçë, gruaja “shtron në dru” burrin, ai ankohet në polici: Dua mbrojtje…

0Shares
0

Një 38-vjeçar me iniciale K. C., në Korçë, ka kallëzuar penalisht gruan e tij 33 vjeçare M. C., për dhunë.

Ai është shprehur para policisë se ishte krejtësisht i pambrojtur përball gruas që e dhunonte sistematikisht, më pas është bërë kërkesa për urdhër mbrojtje.

Njoftimi i Policisë

Më datë 09. 01. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasin K. C., vjeç 38, pasi dyshohet se bashkëshortja M. C., vjeç 33, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij.

Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Korçë. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje