FOTO/ Greqi, dy vëllezërit shqiptarë nuk i shpëtojnë policisë, e pësojnë keq sapo…

0Shares
0

Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar në një zonë të Selanikut në Greqi për trafikim të lëndëve narkotike. Pas dyshimeve se diçka mund të fshihej në makinat e tyre ata u ndaluan nga patrulla nga ku u kapën në flagrancë me 10.7 kg kanabis në dy makinat e tyre, ndërsa gjatë kontrollit në banesat e tyre u gjetën sasi të tjera lënde narkotike dhe jo vetëm, shkruajnë mediat greke.

Në banesën e 25 vjeçarit u gjetën, 25,6 kg kanabis ndërsa tek i vëllai i tij dy vite më i vogël përveç 2.3 kg kanabis u gjetën dhe  një pistolete me krehër dhe dy fishekë, një peshore precizoni, 3 doreza hekuri, 1.500 euro.

Dy të arrestuarit do të dërgohen te prokuroria e Selanikut, ku pritet t’u komunikohet dënimi.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje