VIDEO/ Sulmi terrorist në Melburn, ja si 15-vjeçari tentoi të shtypte kalimtarët me makinë

0Shares
0

Policia australiane ka publikuar një tjetër video të tentativës për një sulm terrorist me makinë në Melburn, Australi.
Megjithatë, përpjekja e një 15-vjeçari për të shtypur njerëzit m automjetin e tij në rrugët qendrore të kryeqytetit australian ka dështuar, tha policia vendase.
Adoleshenti, i cili ishte veshur me një uniformë ushtarake dhe i armatosur me thikë dhe shufër hekuri, duhet të përgjigjet për akuzën e tentativës së vrasjes së dyfishtë, drejtim i rrezikshëm i mjetit dhe agresion ndaj funksionarit publik.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje