VIDEO/ Punonjësi më i pazakontë i aeroportit, ja detyra e rëndësishme që kryen ai

Ndaje

Njihuni me qenin që ka një punë të veçantë. Miku me katër putra është trajnuar që të trembë zogjtë në fushat e aviacionit. Në aeroportin Cherry Capital në Michigan, ky qen vrapon çdo ditë me shpejtësi që të trembë të gjithë shpendët që ndodhen në pistat e aeroplanëve.
Arsyeja pse stafi i aeroportit e ka trajnuar, është pasi zogjtë shpeshherë përplasen me avionët, ose ngecin në helikat e tyre. Qeni me emrin Piper në këtë mënyrë ndihmon stafin që të parandalojë rreziqe të mundshme.
Trajneri personal i tij shprehet se është shumë i lumtur, që ka mundësinë të punojë çdo ditë me mikun më besnik.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje