FOTO GALERI/Kjo kafshë thyen një rekord botëror, por nuk e merr dot çmimin për një arsye…

Ndaje

Nëse një peshkaqen jeton 500 vjet, ky gomar thyen një rekord tjetër.
Ai besohet të jetë më i vogli në botë.
Gomari amerikan i quajtur Ottie është vetëm 40 cm i lartë dhe 8 muajsh, 22 cm më i shkurtër se mbajtësi aktual i rekordeve botërore Guinness.
Edhe pse konsiderohet i rritur plotësisht, ky gomar nuk mund të fitojë rekordin sepse nuk përmbush kriterin e moshës (duhet të jetë 1 vjeç).
Pronarja Cheryl e krahason atë me një qen roje sepse ai gjithmonë e di kur dikush është afër.
Cheryl tha se Ottie nuk do të rritet më sepse “gomarët bëjnë 90% të rritjes së tyre në vitin e parë”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje