Presidenti i PPE: Krimi dhe droga në Shqipëri problem, duhet sundimi i ligjit për të hyrë në Europë

Ndaje

Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul, me anë të postimeve të tij në Twitter ka dhënë mendimin e tij për Shqipërinë. Sipas tij droga dhe krimi janë problem për zhvillimin e Shqipërisë.
“Krimi dhe droga në Shqipëri janë një problem i madh që pengon rrugën e Europës. Përpjekje reale duhet të bëhen për të luftuar këto krime me transparencë të plotë”, ka qenë ky postimi i parë i Joseph.
Po më pas ai ka bërë sërish një postim ka shkruar se, “Aspiratat për Bashkimin Europian të Shqipërisë do të jenë vetëm kur të ketë sundim të ligjit, të zbatohet pavarësia e drejtësisë dhe lufta kundër korrupsionit”.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje