PËRMBYTJET/ Ministrja Xhaçka zbulon: Parësore jeta e njeriut, ja sa familje dhe persona kemi evakuuar

Ndaje

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në një intervistë ekskluzive për Ora Neës bëri një përmbledhje të situatës të përmbytjeve deri tani në vend. Xhaçka dha se ekipet janë në gatishmëri për të menaxhuar situatën. Ministrja tha se deri tani janë evakuuar 507 familje.
“Për momentin kemi 507 familje të evakuuara dhe 1594 persona të shpëtuar. Falë menaxhimit që i kemi bërë situatës deri tani nuk kemi asnjë jetë të humbur, madje nuk kemi as raportime mbi krerë bagëtie që mund të kenë pësuar fatin e keq për shkak të përmbytjeve. Kemi bërë gjithçka që jo vetëm të evakuojmë njerëzit, por edhe pasurinë e tyre”, u shpreh Xhaçka.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje