DETAJE/ Krimet e Rënda marrin në pyetje ish-drejtorin e Burgjeve, Zoto: A jam këtu për të tjera arsye?

Ndaje

Në ambientet e Gjykatës për Krimet e Rënda është zhvilluar mesditën e sotme gjyqi për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Artur zoto, i cili akuzohet për kryerjen e veprave të korrupsionit. Zoto është marrë në pyetje nga porkurorët dhe gjykatësit gjatë kësaj seance, por sërish ka pohuar se nuk ka lidhje me tenderat abuzivë për të cilët akuzohet.

Dëshmia e Zotos:

Zoto: Nuk kam asnjë faj. Me Iliaz Labin kam pasur komunikim të ngrirë. Ai nuk ka qenë asnjëherë në zyrën time. Nuk kam pasur komunikim dhe as ndonjë takim fizik me biznesmenët.
Zoto-Prokurores: Nëse jam këtu për gjëra të tjera ju e dini mirë.
Zoto-Gjykatës: Kërkoj të ngrihet një komision i veçantë që të verifikojë tenderin për të cilin akuzohem.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje