Atentati me eksploziv ndaj Inez Hajrulla, familja: S’ka lidhje me vrasjet e të afërmve, ja ku dyshojmë

Ndaje

Dy ditë më parë në një atentat me eksploziv në Vlorë mbeti i gjymtuar 25 vjeçari Inez Hajrulla, ndërsa policia është ende duke hetuar për të zbuluar prapskenat e kësaj ngjarje të rëndë. Ndërkohë familjarët e 25-vjeçarit nga Vlora, kanë deklaruar dyshimet e tyre për autorët e mundshëm dhe pistat ku mund të zhvillohen hetimet. Për “Neës 24”, familjarët e të riut që ndodhet në reanimacion në Spitalin e Traumës, thanë se nuk kanë komunikuar prej vitesh me të afërmit, që janë vrarëë më parë në dy ngjarje të bujshme në Vlorë dhe Durrës. “Ne i kemi dhënë pistat ku dyshojmë në dëshmitë që kemi bërë në polici. Atentati që iu bë djalit nuk ka lidhje me vrasjen e të afërmëve tanë. Me ata nuk kontaktonim prej vitesh. Dy personat e vrarë ishin kushërinjtë tanë të largët”, janë shprehur familjarët. Ata gjithashtu konstatojnë se Inezi lëvizte lirisht në çdo qytet të Shqipërisë dhe se nuk ka pasur konflikte në Durrës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje