REZULTATE/ Ja si ndahen paraprakisht 38 komunat e Kosovës

Ndaje

Në bazë të rezultateve paraprake të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (të cilat mund të ndryshojnë pas publikimit të rezultateve përfundimtare), partitë politike kanë fituar:
Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar në 8 komuna
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në 7 komuna
Partia Demokratike e Kosovës në 5 komuna
Lëvizja Vetëvendosje në 3 komuna
Nisma për Kosovën në një 1 komunë
Aleanca Kosova e Re në një 1 komunë
Kandidatët e pavarur në 2 komuna
Nga komunitetet jo shumicë:
Lista Serbe në 10 komuna
Partia Demokratike Turke e Kosovës në 1 komunë/REL

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje