HEC-et në Valbonë, marshim në Tiranë kundër ndërtimit

Ndaje
Foto Arkiv, Proteste kunder HEC-eve ne Valbone

Vazhdojnë marshimet për ndërtimin të HEC-ve në Valbonë, kundër të cilëve nuk janë vetëm banorë të vendit, por edhe më gjerë.
Ambientalisti Lavdosh Ferruni, bën me dije se ditën e nesërme, në orën 19:00, te monumenti i Pavarësisë te Parku Rinia, do të fillojë marshimi i qytetarëve të Tiranës që janë kundër këtyre ndërtimeve.
Marshimi më pas do të vazhdojë drejtë Kryeministrisë. Gati një javë më parë banorë të Valbonës u ngritën në protestë duke kundërshtuar ndërtimin e HEC-eve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje