Nis seanca parlamentare, kryeministri Edi Rama prezanton buxhetin

Në Kuvend sot do të votohet buxheti i vitit 2018, që është prezantuar që në nisje të seancës në linja të përgjithshme nga vetë Kryeministri Edi Rama. Kreu i qeverisë në fjalën e tij mbrojti buxhetin si ligjin më të rëndësishëm të kësaj maxhorane. “Ky është një buxhet i ndërtuar me përgjegjësi dhe realizëm dhe synon rritjen ekonomike dhe të punësimit”, tha Rama, duke deklaruar mos përfshirjen e projektit  “1 Miliard”, kaq shumë të sulmuar nga opozita. “Buxheti financon me rritje të rëndësishme, Policinë e Shtetit, për të çuar më tej rritjen e kësaj trupe që sot ka nevojë të konsiderueshme për të pasur në dispozicion mjete dhe instrumente që të forcojë hetimin dhe zbulimin e krimeve, ndjekjen dhe përbëllimin e rrjteteve kriminale duke shfrytëzuar inovacionet e teknologjisë.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155314262621523/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje