Ja kush janë 67 të pasurit e Elbasanit që janë nën hetim

Prokuroria e Elbasanit ka nisur një megaoperacion hetimor për burimin e pasurisë së 67 personave, midis të cilëve gjenden të afërm të kryebashkiakut Qazim Sejdini dhe vajza e tij Imelda Sejdini. Lista voluminoze përmban edhe emra të biznesmenëve të ndryshëm dhe të njohur si të fuqishëm në Elbasan, ndër ta dhe Petrit Çela, pronar i tregut Agro-Ushqimor, apo djali i tij Marjus Lulaj (Suel Çela), që është shpallur në kërkim për përplasjen me policinë më 18 shtator. Në listë, përfshihet vajza e kryebashkiakut të Elbasnit, shtetësja Imelda Sejdini e datëlindjes 14 dhjetor 1978. Shkresa e prokurorisë së Elbasanit, hetimet e të cilës po i ndjek si e deleguar prokurorja Erida Kokonozi i është përcjell drejtorisë rajonale tatimore të këtij qyteti. Në listën e personave që kërkohen të dhëna për aktivitet tregtare është dhe dhëndri i kryebashkiakut Qazim Sejdini, Sokol Sanxhaktari. Sipas ReportTv, kjo listë i është dërguar edhe drejtorisë qendrore të tatimeve në Tiranë, ku kërkohet të verifikohet nëse kanë apo jo aktivitete tregtare këta shtetas në qarqe të tjera të vendit. Me anë të kësaj shkrese kërkohen të dhëna për kompani tregtare, transaksione, detyrime të paguara nga këta shtetas për prona apo automjete të poseduara.

67 personat në hetim:

Sokol Sanxhaktari
Astrit Sanxhaktari
Lindita Sanxhaktari
Orel (Aurel) Mehja
Imelda Sejdini
Martin Klaus Hasa
Marjeta Serjani
Marjus Lulaj (Suel Çela)
Petrit Çela
Hene Çela
Mario Çela
Nafiz Bajrami
Anduena Bajrami
Gentian Çërraga
Valbona Çërraga
Xhoen Çërraga
Admir Çërraga
Brikena Çërraga
Ervis Sula
Haxhi Sula
Hyri Sula
Julian Sula
Alban Sula
Brisida Sula
Nuri Balla
Afërdita Balla
Ergi Balla
Jona Balla
Arben Asllani
Asterio Asllani
Ardjan Zhidro
Kastriot Zhidro
Marinela Zhidro
Margarita Zhidro
Jorgo Zhidro
Zarida Zhidro
Kristian Zhidro
Leo Zhidro
Misir Hoxha
Teuta Hoxha
Nelson Hoxha
Kaona Hoxha
Themistokli Bebi
Ermira Urupi
Kejsi Bebi
Nikola Bebi
Hysen Tafa
Dorina Tafa
Agron (Kamer) Mehja
Ksenja Meha
Iva Mehja
Metin Mehja
Mirjan Dedja
Pali Dedja
Alban Dedja
Sonila Dedja
Erald Sejdini
Ornela Guranjaku
Mimoza Sejdini
Elton Sejdini
Marsida Sejdini
Agron Roka
Fatbardha Roka
Marsel Roka
Xhino Roka
Ermir Kendezi (Bitozi)
Juliana Ajdini

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje