Shira dhe rrebeshe në Bullgari, përmbyten fshatra të tërë, tre persona humbin jetën

Ndaje

Bullgaria është goditur nga shira dhe rrebeshe dhe për pasoje kanë vdekur tre persona.  Sipas autoriteteve përmbytjet vërshuan në disa fshatra ditën e sotme, ku të paktën pesë pesë prej tyre kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e shirave të mëdha. Sipas meteorologëve, shira të mëdha pritet të vazhdojnë edhe nesër.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje