PERGJIMET/Vajza e bandës, Brunilda: Nëse nuk vij…ke takim në 3 me doktorin

Ndaje

Nga dosja voluminoze e pergjimeve ne ngarkim te bandes Habilaj, del ne drite edhe roli direkt i shqiptares Brunilda Aliakaj, si ndihmese direkte e Moisi Habilajt.

Në udhëtimin e tij të fundit në Sicili, Moisi Habilaj ka qenë i shoqëruar në këtë rast nga një bashkatdhetare, e njohur si Brunilda Alikaj, transmeton Panorama.

Nga verifikimet e SDI, nga përgjimet u zbulua se Moisi Habilaj, pasi zbarkoi në Brindisi, në darkën e 12.01.2017, ka kontaktuar menjëherë Angelo Busaccan dhe është drejtuar në zonën e Modicas, më 13.01.2017.

Përgjimi i numrit 3663281512 në përdorim të Maridian Sulajt, më datë 16.01.2017, në orën 12:08, thirrje dalëse për numrin 3342376398 në përdorim nga Brunilda Alikaj. Maridian Sulaj merr në telefon Brunilda Alikajn, ndryshe Bruna.

Kjo e fundit e pyet se ku ndodhet, por Maridiani i thotë që është ende atje. Në sfond dëgjohet Moisi Habilaj që e pyet nëse do të vonohet.

Bruna i referon fjalët e Moisi Habilajt Maridian Sulajt, i cili i përgjigjet: “Shiko se nëse nuk vij… ke takim në orën 3 me ‘doktorin’”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje