Braktisi djalin e mitur në mes të Italisë, nën hetim babai nga Elbasani

Ndaje

Një baba 44-vjeçar po hetohet nga policia. Bëhet fjalë për shtetasin L. K., banues në fshatin Seferan të Elbasanit. Sipas policisë, ky shtetas ka udhëtuar nga PKK Qafë Botë me djalin e tij 16-vjeçar dhe e ka braktisur atë në Itali.

Njoftimi i policisë:
Më datë 13.10.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasin L.K, vjeç 44 banues në fshatin Seferan, Elbasan, pasi dyshohet se më datë 28.09.2017, ka udhëtuar nga PKK Qafë Botë, me djalin e mitur me iniciale A.K, vjeç 16, të cilin e ka braktisur në Itali. Neni 124 i Kodit Penal.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje