Basha i kujton Ramës atentatët e mafiozëve: Qeshni për vrasjen në Lushnjë apo për 8 vjeçarin e shpërthyer në tritol

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë fjalën në foltoren e Kuvendit pas kryeministrit Edi Rama. Nderkohe qe Basha vuri re se deputetët socialistë po qeshnin, nuk hezitoi tu kujtojë atentatin me dy të vrarë dhe 2 të plagosur në Lushnjë, apo plagosjen e 8-vjeçarit në Vlorë.

 

“Le të çohemi këtu dhe të marrin kohën e parlamentit për të dërdëllitur këtu për një përpjeke të mjerë pet të fshehur lepurin e bardhë që po rritet në bark. Deputetët e tij qeshin nga zori, për ça qeshni për ata që u vranë në Lushnjë, apo atë plakun që u vra nga plumbash. Apo për atë 8-vjecarin që u vra në Vlorë me tritol o Kukulla pa integritet. Keni njollosur për një jetë të tërë dhe disa anë punuar, por si lë ky”,- tha Basha.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje