Korçë, e përdhunon komshiu, dëshmon e reja: U fut me forcë në banesë dhe…

0Shares
0

Një vajzë 20 vjeçare esjte perdhunuar nga fqinji i saj. Ngjarja ka ndodhur në qytrtin e Korçës. David P.,  24 vjeç, banues në Korçë, u arrestua ditën e djeshme nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, pas denoncimit të bërë nga ana e vajzës së përdhunuar. Burime nga policia bëjnë të ditur se 20-vjeçarja u paraqit në komisariat në gjendje shoku duke thënë se Davidi kishte hyrë me zor në banesën e saj, duke përfituar nga një moment që ajo gjendej vetëm dhe e ka përdhunuar. Vajza, në dëshminë e saj tha se prej kohësh kishte vënë re ngacmimet e 24-vjeçarit kur ajo kalonte në rrugë duke qenë se banonin dhe në të njëjtën lagje, por gjithmonë e kishte injoruar. Në këto kushte, ai mund të ketë humbur toruan dhe ka hyrë në banesën e saj e cila nuk ka qenë shumë larg të tijës duke e përdhunuar. Lidhur me rastin, materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprën penale: “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” parashikuar nga neni 102 i Kodit Penal.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje