EMRI/ Shkodër, tentoi ti jepte ryfshet policit, bie në pranga i riu

0Shares
0

Një 30 vjeçar ka rene ne pranga pasi ka tentuar të korruptojë një punonjës policie. I arrestuari eshte 30-vjeçari Arjan Curri.
Arrestimi i tij u bë pasi në vendin e quajtur lagjia “Perash” tek sheshi “Isa Boletini”, Shkodër, ndërsa ishte duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targë AA 689 AN, ka tentuar të korruptojë me një kartmonedhë 2000 lekëshe, punonjësit e policisë të Njësisë Operacionale të Drejtorisë së Qarkullimit Rrugor Tiranë, pasi kishte mangësi në dokumentacionin e mjetit.
Materialet i’u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje