Dosja “Peza” u kalon Krimeve të Rënda

Dosja “Peza” ka përfunduar në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Çështja e pasurisë së Alfred Pezës ishte në Gjykatën e Lartë, për shkak të funksionit të tij si deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Por që nga 9 shtatori Peza nuk e gëzon më këtë funksion dhe për këtë arsye,  Gjykata e Lartë ka shpallur mos kompetencën për këtë gjyq, duke e deleguar në shkallën e Parë të Krimeve të Rënda. Alfred Peza akuzohet për pastrim parash dhe fshehje të të ardhurave të tij, pasi në deklaratën e pasurisë kishte deklaruar blerjen e disa aksioneve në një bankë private në Shqipëri.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje