Tiranë, kërcënon me kallashnikov dy të rrinjtë, arrestohet 38 vjeçari

Ndaje

Një 38 vjecar ka rënë ne prangat e policisë së kryeqytetit. Ngjarja ndodhi gjate dites se sotme, pasi ka kanosur me armë zjarri tip kallashnikov 2 persona pas një konflikti. Në pranga ka përfunduar A.Q, 38 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë. Ky shtetas në rrugën “Ali Banushi”, për motive të dobëta ka kanosur me armë zjarri tip “Kallashnikov”, shtetasit E.E., 24 vjeç dhe R.K., 26 vjeç (të dy banues në Tiranë). Policia ka sekuestruar armën e zjarrit tip “Kallashnikov”. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprat penale “Kanosje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje