Zvicër, arrestohen dy shqiptarë me 5 kg heroinë

Ndaje

Dy shqiparë kanë rene ne prangat e policise zviceriane. Ata jane arrestuar me disa kilogramë drogë në Lugano, ndërsa po udhëtonin për në Itali. Ata u arrestuan të shtunën në mbrëmje në dalje nga Luganos ndërsa po udhëtonin drejt Ponte Tresës. Sipas agjemcise se lajmeve “Peresheva jone” rojet e kufirit gjetën pesë kilogram heroinë të fshehur në automjetin e tyre. Sipas burimeve të njejta mësohert se njeri nga të arrestuarit është shqiptar 37-vjeçar nga Kosova e tjetri 29-vjeçar nga Shqipëria. Të dy u arrestuan për shkelje të ligjit federal të drogës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje