Durrës, i zhvati 60 mln lekë 30 vjeçarit, arrestohet mashtruesja

Një vajzë 27 vjeçare ështe arrestuar nen akuzen e mashtrimit. Ngjarja ka ndodhur ne Durres. Specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasen e quajtur Enertila Beqja 27 vjeçe, banuese në Durrës. Më datë 22.08.2017 ka bërë kallëzim shtetasi me inicialet B.A. 30 vjeç, edhe ky banues në Durrës, në ngarkim të shtetases së mësipërme pasi dyshohet se e ka mashtruar duke i marrë shumën prej 6 000 000 lekë të reja. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale” Mashtrimi” parashikuar në nenin 143/3 të Kodit Penal.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje