Humb jetën kampiona e botës në body builder

Kampiona e botës në body builder ka humbur jetën tragjikisht. Alejandra Rubio vdiq gjatë një aksidenti me makinë si pasojë e flakëve që përfshiu automjetin, pas përplasjes me një kamion.
Rubio, tre herë kampione bote po shkonte në një turne në Argjentinë me katër konkurrentët e saj. Të gjithë ata vdiqën.
Sportistët e tjerë ishin Elias Torres, Guadalupe David, Emanuel Villalba dhe Daniel Motivero. Ekspertët e mjekësisë ligjore po punojnë për dokumentimin e plotë të ngjarjes. Drejtuesi i kamionit dhe ndihmës shoferi i tij pësuan djegie të rënda dhe u dërguan në një spital në Anatuza aty pranë. Rubio ka qenë presidente e Shoqatës Argjentinase të Fitness dhe Bodybuilding (AAFF-Asociacion Argentina de Fitness dhe Fisioculturismo) që nga viti 2013.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje