FOTO/ Sërish zjarr në Muzinë, plagoset një zjarrfikës

Ndaje

Vatra e zjarrit në Muzinë është riaktivizuar ditën e sotme, duke krijuar rrezik për zonën përreth.
Banorët të fshatit Frashtan në Dropull, të shqetësuar nga flakët e zjarrit kanë kërkuar ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse.
Ndërhyrja e zjarrfikësve është e nevojshme në këtë zonë, pasi duhet të mbrohen manastiret.
Mësohet se një nga zjarrfikësit është lënduar gjatë operacionit për shuarjen e zjarrit.
Nisur nga situata e vështirë banorët kanë kërkuar ndërhyrje me helikopter për të vënë në kontroll flakët.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje