EMRI/ “I forti” nga Tushemishti u drejton kallashnikovin dy vëllezërve, policia i vë prangat

Ndaje

Pesë ditë pasi gansteri nga Tushemishti vuri përballë kallashnikovit dy vëllezër policia e ka vënë në pranga.
Bëhet fjalë për 25-vjeçarin Andrea Pilinçin.
I riu nga qyteti liqenor në fshatin Tushemisht para pesë ditësh pas një konflikti me dy vëllezër shkoi në banesë, mori një kallashnikov dhe i ndoqi duke i kanosur dhe tentuar t’i vrasë.
Andrea Pilinçi u konfliktua me dy vëllezërit G.Xh. 33 vjeç dhe E.Xh. 38 vjeç banues në Tiranë. Pas ngjarjes dy vëllezërit u morën në pyetje, ndërsa 25-vjeçari u arrestua ditën e sotme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje