Edi Rama tregon se bëri drejtor bujqësie një masazhator, por infermieri ishte me i suksesshem

Ndaje

Kryeministri Edi Rama tregoi sot se cfarë cv-sh kanë një numër drejtorësh me të cilët qeverisi vendin për katër vite.

Duke folur me një degjëse në qytetin e Gjirokastrës ai tha se kemi pasë drejtor që ishte diplomuar për masazhator . “Ishte drejtor bujqësie por kishte mbaruar për masazh. Cfarë masazhi mund të bëjë ky për bujqësinë. Ai u bë drejtor se i bëri masazh dikujt”, tha Rama. Në vijim ai tregoi se ka pasur edhe edhe drejtor hipoteke që ishte infermier. “cdo lloj pune mund të bëjë një infermier por asnjëherë atë të drejtorit të hipotekës”, tha Rama duke treguar se cfarë kriteresh ishin përdorë për të ndërtuar administratën publike përgjatë qeverisjes së tij.

Qeveria ka një ministri që merret me administratën që drejtohet prej “kushërirës”, Milena Harito.

Në vijim Edi Rama ironizoi deputetin minoritar Vangjel Dule dhe Nard Ndokën duke thënë se ata kanë të drejtë të kenë koalicion, pse të mos kenë të drejtë qytetarët të futen në koalicion.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje